.::OnePieceDream::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.::OnePieceDream::.

Δημιουργήστε χαρακτήρα και ταξιδέψτε στον κόσμο του One Piece...
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts)

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Zura

Zura


Posts : 45
Join date : 2013-07-05
Age : 29

[18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts)   [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts) - Page 2 Icon_minitimeWed 10 Jul - 6:52:52

Έσφιξε το κολιέ του και προχώρησε προς το μικρό στενό διάδρομο που οδηγούσε στο πίσω μέρος της εκκλησίας. Τα βήματά του ήταν αργά, δεν ένιωθε κυνηγημένος. Ακόμη και με αυτήν την εμφάνιση, ακόμη και με τα κόκκινα σημάδια πάνω στο πρόσωπό του και στα ρούχα του. Ο μικρός χωματόδρομος οδηγούσε προς την αποβάθρα του νησιού. Πώς θα έφευγε από εκεί; Όχι, δεν ήταν αυτή η απορία. Ήξερε πως. Πώς θα έφευγε χωρίς να τον υποπτευθεί κανείς; Ή δεν τον πείραζε καθόλου; Όχι, αυτοί οι άνθρωποι δεν θα κατάφεραν να τον πιάσουν.

Προχώρησε προς τα δεξιά του, σε ένα μικρό πλακόστρωτο δρόμο. Το μαύρο σκοτάδι έπεφτε σιγά σιγά και σκέπαζε τα κτήρια και τα τείχη της πόλης. Ένιωθε καλύτερα, ένιωθε αυτοπεποίθηση για τον εαυτό του. Τα μικρά στενά τον οδήγησαν στην αποβάθρα της πόλης. Πλησίασε σε ένα μικρό ξύλινο σπίτι και άνοιξε την πόρτα.

"Frey...," η βαριά βραχνή φωνή του ξάφνιασε τον άνδρα που βρισκόταν μέσα. Το πρόσωπό του άλλαξε γρήγορα έκφραση.
"Τι έκανες Ethan;" είπε ψιθυριστά και τον άρπαξε από τα ρούχα σπρώχνοντας τον μέσα και κλείνοντας την πόρτα πίσω. Με αμήχανες κινήσεις σκούπισε το αίμα που είχε λερώσει τις παλάμες του πάνω του.
"Εκτέλεσα αυτό που μου ανατέθηκε."
"Όχι, Ethan, κανένας δεν σου είπε να το κάνεις αυτό," απάντησε αγχωμένος εκείνος.
"Το έκανε ο Θεός. Νομίζω κανένας από εσάς δεν έχει το δικαίωμα να μου δίνει διαταγές πέρα από την βοήθεια που σας παρείχα τόσα χρόνια. Ίσως μπορεί να μην σας συμφέρει, αλλά εγώ σαν Ethan γνωρίζω τι έπραξα και τι επιπτώσεις θα έχει πάνω στο όνομά μου. "
Back to top Go down
Zura

Zura


Posts : 45
Join date : 2013-07-05
Age : 29

[18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts)   [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts) - Page 2 Icon_minitimeWed 10 Jul - 6:56:14

Δεν μίλησε. Ήξερε ότι δεν έπρεπε να απαντήσει ή να φέρει αντίρρηση στα λεγόμενά του. Εκείνος και οι ανώτεροι γνώριζαν την εμμονή του, γνώριζαν τον φανατισμό που τον διακατείχε αλλά γνώριζαν και την δύναμη που είχε. Φοβόντουσαν να χρησιμοποιήσουν την δύναμη που είχε διδαχθεί από τους ιερείς, να ζητήσουν την βοήθεια του πιο βίαιου από αυτούς. Δεν γνώριζαν αν τα βασανιστήρια που είχαν δει τα μάτια του 10χρονου Ethan τον είχαν επηρεάσει αρκετά για να αναπτύξει αυτήν την προσωπικότητα, εκείνου του ανθρώπου που δαιμονιζόταν στην μάχη. Δεν ήταν απλοί ιερείς αυτοί που υπήρχαν εκεί, φυσικά και δεν ήταν πλέον. Όλοι συνεργαζόντουσαν με το Ναυτικό, εκτός από εκείνον. Τον απεχθανόντουσαν ίσως, για την υπεροψία του και την ανωτερότητα που είχε σαν χαρακτήρας. Αλλά εκείνοι τον δέχθηκαν, ίσως γιατί τους σύμφερε να έχουν κάποιο σύμμαχο ανάμεσα σ' αυτούς, ίσως γιατί χρειαζόντουσαν μια δύναμη μέσα στην βάση του ναυτικού. Αλλά τώρα όλα αυτά θα άλλαζαν, ο άνδρας θα άφηνε αυτό το νησί στο παρελθόν του. Κούνησε το κεφάλι του χωρίς να ξέρει τι έπρεπε να σκεφτεί.

"Ξέρω τι πρέπει να κάνω. Ξέρω την δύναμή του και ξέρω ότι αυτά τα σκουλήκια θα με κυνηγήσουν," άκουσε τα λόγια του Ethan. "Οι ζωές τους θα αφαιρεθούν μία μία."

Δεν ήξερε αν αυτός ο άνθρωπος ήταν πραγματικά θεοσεβούμενος, δεν ήξερε αν καταλάβαινε την πραγματική έννοια και νόημα της ύπαρξης του Θεού, αν καταλάβαινε τα λόγια της διδασκαλίας του. Ίσως ήταν πράγματι τρελός. Δεν ήξερε αν στο μέλλον θα ήταν ο καλύτερος σύμμαχος και μέλος που θα μπορούσαν να έχουν. Αλλά εκείνος τι ήταν για να τον κρίνει; Δεν ήθελε να μοιάσει σε εκείνους που τον θεωρούσαν προβληματικό.

"Θα φύγεις από το νησί, αναγκαστικά. Αν πάρεις επικήρυξη είναι δικό σου θέμα. Από εδώ και πέρα ό,τι κάνεις θα χρεώνεται πάνω σου, όπως το να σκοτώσεις. Μπορεί να βλάψεις άλλους, αλλά θα βλάψεις κυρίως τον εαυτό σου. Εσύ χαράζεις τον δρόμο σου." Ήξερε ότι οι λέξεις ανώτερος δεν θα μπορούσαν να δράσουν πάνω σ' αυτό το άτομο, ο μόνος ανώτερος ήταν ο Θεός του.
Back to top Go down
Zura

Zura


Posts : 45
Join date : 2013-07-05
Age : 29

[18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts)   [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts) - Page 2 Icon_minitimeWed 10 Jul - 6:56:55

Τον οδήγησε προς τα πλοία του και του έδειξε μια μικρή σκούνα.

"Ξέρεις να κουμαντάρεις, καράβι. Τόσα χρόνια δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα ακόμα και αν έχεις καιρό να ταξιδέψεις." Εκείνος απλά κούνησε το κεφάλι του καταφατικά και ανέβηκε στο πλοίο. Χαιρέτισε τον ανήσυχο σύντροφο ο οποίος κοιτούσε συνεχώς από όλες τις κατευθύνσεις. Σιγά σιγά αποχαιρετούσε αυτό το νησί, αυτός και ο Θεός του μαζί.

Και ο Θεός του τον είχε γλυτώσει από τα νύχια του Χάρου.

Το πτώμα του Frey δυο μέρες αργότερα βρισκόταν κρεμασμένο να σαπίζει πάνω σ' εκείνες τις κρεμάλες που είχαν σκοτώσει τους προδότες. Εκείνου και των υπολοίπων συντρόφων του. Το αίμα τους χύθηκε πάνω εκεί που παλιότεροι σύντροφοι τους είχαν αφήσει την πνοή τους με κραυγές και κλάμα χρόνια πριν. Αλλά κανένας τους ποτέ δεν έβγαλε μηλιά, δεν πρόδωσε κανείς τους κανέναν. Πέθαναν με την τιμή τους σφραγισμένη, με τις θηλιές γύρω από τον λαιμό τους.

Και ο Troy; Το πτώμα του Troy βρέθηκε ακριβώς μια μέρα μετά. Η κατηγορία; Ναι η κατηγορία είχε πέσει πάνω στο όνομα του Ethan Bloodworth. Πλέον η ζωή του θα άλλαζε μια και καλή.
Back to top Go down
Hellgar




Posts : 30
Join date : 2012-10-27

[18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts)   [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts) - Page 2 Icon_minitimeWed 10 Jul - 7:48:56

Χαρακτήρας: Ethan Bloodworth (Zura)
ΧΡ: 22
Belli: 103.000/110.000 (22*5.000)
Αιτιολόγηση: Πολύ καλή ιστορία. Μου άρεσαν πολύ μερικές αιμοβόρικες σκηνές. Η ανάλυση της πίστης του Ethan, το πώς την δικαιολογεί. Είναι ψυχεδελικό, αλλά ταυτόχρονα μου προκάλεσε μια ευφορία (πιστεύω λόγω της διαφθοράς που έχουμε στην Ελλάδα σε διάφορα λειτουργήματα). Θα ήθελα να δω πώς θα εξελιχθεί ο Χαρακτήρας σου.
Έχασες 2.000 από τα 22.000 των περιγραφών γιατί σε ορισμένα σημεία πιστεύω αν ήσουν πιο περιγραφική ακόμη θα ήταν ακόμη καλύτερο. Έχασες 5.000 από τα Μπέλλι που βάζω εγώ, γιατί στα πρώτα 7-8 ποστς ψιλοκουράστηκα.
Κάτι ακόμη: Αν τα ποστς σου τα είχες σπάσει στα 2, τώρα θα έπαιρνες 206.000 και 44 ΧΡ.scratch 
Τέλος, εσύ φτιάχνεις Ιερέα που μιλάει στον Θεό και εγώ Χαρακτήρα που πιστεύει ότι είναι Ο Θεός.

Υ.Γ: Παίρνω 11.000 Belli.
Back to top Go down
DreamAdmin
Administrator - Founder
DreamAdmin


Posts : 692
Join date : 2012-10-13
Age : 36
Location : Χαϊδάρι

[18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts)   [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts) - Page 2 Icon_minitimeWed 10 Jul - 7:53:30

Ελέγχθηκε η βαθμολογία και φτιάχτηκε το νησί.
Back to top Go down
https://onepiecedream.rpg-board.net
Sponsored content





[18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts)   [18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts) - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
[18+ V] Οι κρεμασμένοι της Teraina (22 posts)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Πληροφορίες νησιού (Teraina)
» [18+] Risk (17 posts)
» [18+] Απόκληρος... (9 posts)
» [18+] Ανεπιθύμητος παντού (14 posts)
» [18+ V] Παίζοντας με την τύχη (16 posts)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
.::OnePieceDream::. :: Κουμπί Nami :: Ο χάρτης του One Piece :: Ο κόσμος του One Piece :: South Blue :: South Blue Map :: Teraina-
Jump to: