.::OnePieceDream::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.::OnePieceDream::.

Δημιουργήστε χαρακτήρα και ταξιδέψτε στον κόσμο του One Piece...
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 [18+] Happy Hour! (East Blue)

Go down 
2 posters
AuthorMessage
FonikoKriari

FonikoKriari


Posts : 251
Join date : 2013-03-19
Age : 29
Location : Nerdia

[18+] Happy Hour! (East Blue) Empty
PostSubject: [18+] Happy Hour! (East Blue)   [18+] Happy Hour! (East Blue) Icon_minitimeFri 14 Mar - 20:00:23

Το πέπλο της νύχτας κάλυπτε τον ουρανό και στο νησί επικρατούσε σκοτάδι. Οι φυλλωσιές των δέντρων ήταν ακίνητες, η θάλασσα ήταν ήρεμη και τα ζώα βρίσκονταν στις φωλιές τους. Μόνο οι έξι αιρετικοί ήταν ξύπνιοι και εκτελούσαν την καθημερινή τους λειτουργία, με τη μόνη διαφορά ότι εκείνη την μέρα, η τελετή θα ολοκληρωνόταν. Οι 6 κουκουλοφόροι άντρες έψελναν με όλη τους τη δύναμη μπροστά απ'τη μεγαλοπρεπή φωτιά που είχαν ανάψει, ενώ το μικρό μαυσωλείο δέσποζε επιβλητικό μπροστά της. Ξαφνικά οι ψαλμωδίες σταμάτησαν και ο γηραιότερος των αιρετικών ύψωσε τα χέρια του προς το φεγγάρι φωνάζοντας: Εμφανίσου και φέρε το σκοτάδι στον κόσμο!!!
Οι πύλες του μαυσωλείου άρχισαν να τρέμουν, μέχρι που καταστράφηκαν. Μαύρος καπνός έβγαινε μέσα απ'το κτήριο και... βασικά εδώ είναι το σημείο που σταματάει το γ' ενικό πρόσωπο...
Άνοιξα τα μάτια μου σε ένα μέρος γεμάτο καπνό. Προσπάθησα να σηκωθώ και τότε συνειδητοποίησα ότι στεκόμουν στα δύο πόδια. Ένιωθα το σώμα μου σφιγμένο και εντελώς διαφορετικό απ'ότι συνήθως... Το τελευταίο πράγμα που θυμόμουν ήταν να τρώω την όμορφη πρασινάδα δίπλα στην λίμνη στη δυτική πλευρά του νησιού. Αναστέναξα... ΟΚ... εδώ ήταν το σημείο που ακουγόταν ένα "μπεεεε~" σκέφτηκα. Μην μπορώντας να καταλάβω τι συμβαίνει, ακούμπησα την ανοιχτή πύλη μπροστά μου και βγήκα έξω. Εκεί με περίμεναν 6 άντρες μπροστά από μια φωτιά πεσμένοι στα γόνατα.
Spoiler:
ΣΚΑΤΑ!!! ΠΟΤΕ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΑΣΧΑ!!! ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!! σκέφτηκα τρομοκρατημένος.
-Άρχοντα μας!!! φώναξε ο πρώτος κουκουλοφόρος. Επιτέλους μας άκουσες! Επιτέλους θα φέρεις το τέλος σε αυτόν τον απαίσιο κόσμο!
Τον κοίταξα τελείως μπερδεμένος και έγειρα ελαφρώς το κεφάλι μου... Ε; Ποιος; Τι; Σε εμένα ομιλείτε κιούριε;
-Φυσικά Satan-sama! Προσπαθούμε 1 ολόκληρο χρόνο να σας καλέσουμε και επιτέλους απαντήσατε στο κάλεσμά μας! Πείτε μας τι πρέπει να κάνουμε!
Για μισό για μισό... Satan-sama!? Περπατάω στα 2 πόδια!? Βασικά... Φοράω ΚΟΣΤΟΥΜΙ!? ΤΙ ΣΤΟ... λογική εξήγηση λογική εξήγηση... εμμμ... εμμμ... ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ!? ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔ... σκατά...
-Mister... είμαστε στο Goat Island?
-Μάλιστα άρχοντά μου!
Τώρα όλα μπαίνουν σε μια σειρά... Welcome people...
Spoiler:


Last edited by FonikoKriari on Sat 15 Mar - 15:20:52; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino

el Latino


Posts : 91
Join date : 2013-06-17

[18+] Happy Hour! (East Blue) Empty
PostSubject: Re: [18+] Happy Hour! (East Blue)   [18+] Happy Hour! (East Blue) Icon_minitimeSat 15 Mar - 3:30:45

Αυτη η θαλασσα πρεπει να ειναι οντως κυκλοθυμικη. Για ποιο λογο να υποσχεται ενα ηρεμο και γαληνιο ταξιδι στην αρχη μιας ηλιολουστης μερας, και στη συνεχεια να εμφανιζει τα κοφτερα της δοντια σηκωνοντας ανυπερβλητες φουρτουνες?

Ενα πειρατικο πληρωμα σιγουρα γνωριζει τους κινδυνους της θαλασσας. Η τυχοδιωκτικη φυση των ανθρωπων αυτων ομως, τους κανει να επαναπαυονται στο φιλικο προσωπείο της -κατα τ'αλλα - θελκτικης θαλασσας και να μετατρεπουν ενα ετοιμοπολεμο καραβι σε κινουμενο παρτυ.

Τοτε ηταν που η επιφανειακα γαλαζια, αλλα στο βαθος σκοτεινη Θεά επελεξε να χτυπησει. Οι μεθυσμενοι πειρατες ηταν ενα νοστιμο ορεκτικο για εκεινη αφου καταπιε χωρις δυσκολια τοσο τους ιδιους οσο και τις μεγαλες ποσοτητες χρυσου που στολιζαν προς το παρον το αμπάρι.
Αναπαντητο ερωτημα συνεχιζει να παραμενει γιατι αλλους τους εξαφανιζει απο προσωπου γης (sic) και αλλους τους επιτρεπει να ταξιδευουν αναισθητοι στους κυματώδεις διαδρομους της επιφανειας.
Στην προκειμενη περιπτωση μονος ενας πειρατης ειχε την τυχη να επιζησει και να ξυπνησει αργα το βραδυ με το προσωπο χωμενο μεσα στην αμμο...



"Δεν το πιστευω οτι εχασα ολο το χρυσαφι..." μονολογησα εχοντας ξυπνησει για τα καλα και προχωρώντας ολοενα και περισσοτερο στα ενδοτερα του δασους που εφτανε μεχρι την παραλια.
"Παλι καλα που εχω λιγακι sake μαζι μου...Kishishishi..." Εβαλα το χερι μεσα στο χιλιοτρυπημενο και αλατισμενο πατελονι μου, και κατοπιν στο στενο εσωρουχο απ'οπου και τραβηξα ενα μπουκαλι sake.Γελασα δυνατα απο ευχαριστηση καθως επινα τις πρωτες γουλιες, ενοιωθα σαν να πεθανα και να πηγα στον παραδεισο.

Προχωρησα αρκετη ωρα μεσα στο δασος υπο το λιγοστο φως του φεγγαριου ωσπου με εκαναν να σταματησω κατι φωνες. Αφουγκραστηκα καλα για να εντοπισω την πηγη . Προερχοταν απο την βαση ενος μικρου σχετικα λοφου που δεν ηταν και πολυ μακρια μου.
Μολις εφτασα, ειδα την εισοδο μιας σπηλιας, και απο μεσα να ακουγονται γυναικειες φωνες.
Δεν μου πηρε πολλη ωρα για να μπω σε εκεινη τη σπηλια και να προχωρησω στα τυφλα τοσο, ωστε να ακουσω καθαρα τα λογια τους.
Τι φταιξαμε... Γιατι να μας δεσουν μεσα σε μια σπηλια!!  Δεν θα μας σωσει τιποτα... Μονο ενας θεος! Τα μοιρολογια και τους θρηνους συνοδευαν βογγητα, κλαμματα και λυγμοι.
Δυο κολλημενοι στον τοιχο πυρσοι φωτιζαν ενα μεγαλο ανοιγμα κανοντας με να εντοπισω με δακρυα χαρας εξι πανεμορφα λαχταριστα κοριτσια στην ηλικια των 20 , δεμενα με σχοινι γυρω απο βραχους ξεχωριστα η καθεμια.
Εριξα μια ματια στο μπουκαλι μου, και αλλη μια σε εκεινες.
''Τελικα δεν ηρθα σαν νεκρος στον παραδεισο... ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ!!''
Μellorines!!!
φωναξα τρεχοντας προς το μερος τους...
Back to top Go down
 
[18+] Happy Hour! (East Blue)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» An New Beginning (Dawn Island/East Blue)
» [18+] Επιβεβαίωση (North Blue)
» The dojo ! [Polestar island - Εast Blue]
» [18+] Harbringer of Strife (Uknown Island 9 - South Blue)
» Παρακμή και καταστροφή (Unknown Island 2-West Blue)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
.::OnePieceDream::. :: Κουμπί Nami :: Ο χάρτης του One Piece :: Ο κόσμος του One Piece :: East Blue :: East Blue Map :: Goat Island-
Jump to: