.::OnePieceDream::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.::OnePieceDream::.

Δημιουργήστε χαρακτήρα και ταξιδέψτε στον κόσμο του One Piece...
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeFri 12 Jul - 21:11:17

Στην προηγούμενη ιστορία
Βρέθηκα με τρόπο που δεν θυμώμουν στην shells town, μόνο που όλα ήταν διαφορετικά απ ότι συνήθως. Η κατάσταση της πόλης ήταν άσχημη και όσον αφορά την ποιότητα ζωής αλλά και την εγκληματικότητα. Αφού έσωσα μια κοπέλα από μια συμμορία πήγα στο μπαρ που σύχναζα παλιά για να συναντήσω έναν παλιό μου φίλο. Εκεί τα πράγματα άρχισαν να γίνονται πιο περίεργα αφου αποδείχτηκε πως με κάποιο τρόπο ο 5 χρόνια μεγαλύτερός μου φίλος ήταν μωρό. Τέλος το πιο αναπάντεχο σημείο που ήρθε να ταρράξει τα νερά ήταν η μητέρα μου η οποία με συνέλαβε.
Τωρα
Η μητέρα μου έβαλε τους μαρινς να με οδηγήσουν στην βάση τους. Δεν με αναγνώριζε. Δεν με κοίταξε καν στα μάτια. Έπνιξα έναν λυγμό και έκλεισα τα μάτια μου…δεν ήξερα τι να σκεφτώ . αν ήθελα μπορούσα να αντιδράσω. Να ελευθερωθώ αφου οι χειροπέδες ήταν κανονικές. Αλλά δεν το έκανα. Ο λόγος? Απλά ήθελα να περάσω λίγη ώρα με την μητέρα μου. Να καταλάβω τι συνέβαινε. Ήξερα όμως ότι το ρίσκο ήταν μεγάλο. Ήξερα πως αν πήγαινα στην βάση το πιθανότερο ήταν να με αναγνώριζαν..έτσι αποφάσισα να κάνω κάτι πιο ριψοκίνδυνο, να τρέξω.  Ήξερα πως δεν μπορούσαν να με σκοτώσουν και επίσης ήξερα πως αν έκανα μάχη με κάποιον από αυτούς το πιο πιθανόν ήταν να τους σκότωνα εγώ και το τελευταίο που ήθελα ήταν η μητέρα μου να στραφεί ακόμα πιο πολύ εναντίων μου.


Last edited by Elé Blackheart on Tue 16 Jul - 22:13:26; edited 2 times in total
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeFri 12 Jul - 21:22:34

Η μητέρα μου ήταν μία δυναμική γυναίκα. Απ όσο ήξερα τα περισσότερα χρόνια της ζωής της ήταν μαρίν, αλλά μετά από ένα γεγονός που είχε γίνει έχασε την πίστη της στην δικαιοσύνη και πήγε ακριβώς στο άλλο άκρο. Έγινε πειρατίνα και ταξίδεψε με το πλήρωμα του πραγματικού μου πατέρα. Μετά όμως επειδή την κυνηγούσαν πολλοί γιατί είχε στην κατοχή της έναν πολύτιμο χάρτη  που οδηγούσε στο κλειδί για την δημιουργία του πλοίου που θα οδηγούσε τον κάθε ένα στην ράφτελ ,* στράφηκε στην παγκόσμια κυβέρνηση όπου έκαναν συμφωνία ότι θα της πρόσφεραν προστασία αλλά εκείνη έπρεπε να δουλέψει για αυτούς σαν κατάσκοπος σε ένα μυστικό πρόγραμμα. Στην πραγματικότητα ήθελαν να της αποσπάσουν τον χάρτη και το καιρόσουκι όπλο της , όμως δεν μπόρεσαν αφου τα είχε αφήσει κρυμμένα για να τα βρω εγω μετα τα 18α  γενέθλια μου.  
Αυτή ήταν η έκδοση της ιστορίας που ήξερα εγώ. Αν όμως αυτό που υποπτευόμουν ήταν πραγματικό ίσως μου δινόταν η ευκαιρία να αλλάξω την ιστορία ακόμα και αν αυτό σήμαινε πως εγώ δεν υπήρχα πια.

*βλεπε ιστορίες 6 και 7
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 21:45:50

Ένιωθα τόσο μπερδεμένη..ήξερα πως έπρεπε να αντιδράσω. Έτσι, καθώς με έσερναν βίαια, θέλοντας να με οδηγήσουν στη βάση των μαρίνες εγώ απέκοψα τα χέρια μου από τους καρπούς, απελευθερώνοντας τον εαυτό μου που τα αδύνατα να με κρατήσουν δεσμά τους. Εκείνοι με κοίταξαν έκπληκτοι. Εγώ σηκώθηκα όρθια και επανέφερα τα χέρια μου στην θέση τους.
‘ συγνώμη αλλά δεν έχω χρόνο για αυτό’ είπα και άρχισα να τρέχω. Τα σχισμένα σε διάφορα σημεία ρούχα μου δεν βοηθούσαν ιδιαίτερα. Πάντως όντως δεν είχα χρόνο για αυτό. Έπρεπε να βρω πρώτα απ όλα την Μάγια , η οποία θα με βοηθούσε σίγουρα να ξεδιαλύνω την ατμόσφαιρα μυστηρίου που κάλυπτε όλη αυτή την παρωδία του μυαλού που ζούσα.
Η μητέρα μου με τα τσιράκια της συνέχιζαν να με κυνηγούν , ενώ εγώ έτρεχα μανιασμένα στα στενάκια. Στην θέα του συμβάντος οι απλοί άνθρωποι κλείνονταν ερμητικά στα σπίτια τους
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 21:46:33

Ήξερα πως ένας τρόπος υπήρχε για να τους ξεφύγω. Έτσι άρχισα να τρέχω ξέφρενα προς το μέρος που μεγάλωσα-το πυκνό δάσος έξω από την shells town –ελπίζοντας να μην έχει αλλάξει και πολύ.  Μέσα στα επόμενα λεπτά είχα ήδη μπει στο δάσος ενώ η μητέρα μου με κυνηγούσε ακόμα. Σκεφτόμουν πως η τραγική ειρωνεία της υπόθεσης ήταν το ότι αντί να τρέχω εγώ προς το μέρος της , έτρεχα για να της ξεφύγω. Ο στόχος μου ήταν να κάνω ελιγμούς μέσα στο δάσος ώστε να τους αναγκάσω να με χάσουν για λίγο ώστε να χωθώ μέσα στην κουφάλα του αιωνόβιου πλάτανου , η οποία οδηγούσε σε κάτι παλιές κατακόμβες που είχαν έξοδο ανάμεσα στους βράχους στην παραλία. Λίγοι ήξεραν αυτό το μέρος. Εγώ σκόπευα να το χρησιμοποιήσω ως κρυψώνα και μόλις σιγουρευτώ πως με έχασαν να φύγω πάλι από την κουφάλα του δέντρου. Αν όμως με έβρισκαν εκεί θα είχα και μια δεύτερη διέξοδο, που την είχα χρησιμοποιήσει όταν προσπαθούσα να ξεφύγω από την συμμορία του Arlong, λίγο πριν αφήσω για πρώτη φορά την πόλη μου για να γίνω πειρατίνα.
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 21:47:48

Έτρεχα λοιπόν ανάμεσα στα χόρτα, πηδούσα κλαδιά που ήταν πεσμένα στο έδαφός, έσκυβα για να μην χτυπήσω το κεφάλι μου και ένιωθα το δέρμα μου να γρατζουνιέται ,καθώς περνούσα δίπλα από βατουλιές, γαϊδουράγκαθα και τσουκνίδες, όμως δεν μπορούσα να σταματήσω. Ο λόγος που έτρεχα δεν ήταν επειδή φοβόμουν μήπως με πιάσουν, αλλά το ότι δεν ήθελα να πληγώσω κανέναν τους πράγμα που θα γινόταν σίγουρα αν διεξάγονταν μια μάχη μεταξύ μας. Έτσι λοιπόν προσπαθούσα να τους οδηγώ μέσα από τα πιο δύσβατα σημεία. Η αλήθεια ήταν πως το δάσος είχε αλλάξει πολύ όμως τα μεγάλα δέντρα βρίσκονταν εκεί ,έτσι ήξερα που πήγαινα. Άκουσα κραυγές και βρισιές από πίσω που καθώς οι μαρινες της μητέρας μου πληγώνονταν. Λίγο αργότερα δεν φαίνονταν πίσω μου και έτσι έστριψα και κατευθύνθηκα προς τον πλάτανο. Όταν έφτασα εκεί κοίτα πρώτα τριγύρω μου και αφού σιγουρεύτηκα πως κανείς εν φαινόταν στον ορίζοντα χώθηκα μέσα στην κουφάλα. ξάκρισα ελαφρώς με τα χέρια μου τις πευκοβελόνες που έκρυβαν την μικρή καταπακτή, και αφού την βρήκα την άνοιξα και τρύπωσα μέσα.
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 21:48:56

Μέσα επικρατούσε το σκοτάδι. Επάνω μου δεν είχα τίποτα να μου προσφέρει λίγη φωτιά ώστε να ανάψω την δάδα που βρισκόταν στον τοίχο. Ανήμπορη λοιπόν για το οτιδήποτε κάθισα κάτω και προσπάθησα να εντείνω τις αισθήσεις μου ώστε να αφουγκραστώ  κάθε ήχο και δόνηση που παράγονταν στην στοά. Δεν πέτυχε. Το μέρος παρείχε μια τέλεια ηχομόνωση-δεν είχα ιδέα για το πώς- ώστε να μην μπορώ να ακούσω τίποτα. Ήμουν τυφλή και κουφή, παγιδευμένη σαν ποντίκι. Έκλεισα τα μάτια μου και πήρα μια βαθιά ανάσα. Το μέρος μύριζε χώμα και μούχλα- μια μυρωδιά που μου ήταν γνωστή και μου έφερνε αναμνήσεις από το παρελθόν.
Είχε περάσει αρκετή ώρα και κανείς δεν είχε φανεί. Δεν είχα ιδέα βασικά πόση ώρα είχε περάσει αλλά ούτε ήθελα να ρισκάρω να βγω στο δάσος αφού ήταν πιθανό να με ψάχνανε. Έτσι πήρα την μεγάλη απόφαση να περπατήσω στα τυφλά κρατώντας το κατάνα μου στο χέρι , μέχρι να βγω στην παραλία. Ήλπιζα να μην έβρισκα κανέναν εχθρικό υπηρέτη της φύσης μια και θα ήταν δύσκολο να αμυνθώ αφού δεν έβλεπα.
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 21:50:45

Πήρα μια βαθιά ανάσα και σηκώθηκα. Τουλάχιστον ήξερα πως η στοά ήταν μια ευθεία αφού την είχα ξαναδιανύσει.  Τελικά αποδείχτηκε πως είχα την τύχη με το μέρος μου αφού μετά από λίγη ώρα βρέθηκα μπροστά σε ένα αδιέξοδο που στην πραγματικότητα ήταν ο βράχος που έκλεινε την έξοδο. Τον αγκάλιασα και έβαλα όλη μου την δύναμη. Τελικά κατάφερα να τον μετακινήσω προς τα αριστερά αρκετά ώστε να μπορέσω να περάσω. Βγήκα έξω και έκλεισα τα μάτια μου. η  μυρωδιά της θάλασσας γέμισε τα ρουθούνια μου και ο φρέσκος αέρας χάιδεψε απαλά το πρόσωπό μου. Άνοιξα τα μάτια μου και μπροστά μου ξεδιπλώθηκε ο έναστρος ουρανός με το φεγγάρι να αστράφτει στο νερό. Είχε νυχτώσει.
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 21:52:19

Πολύ ήθελα να κάτσω να απολαύσω αυτή την ηρεμία της φύσης , να νιώσω για λίγο συνηθισμένη , αλλά δεν γινόταν έτσι κατέβηκα από τους βράχους και με γοργά βήματα άρχισα να περπατώ στην άμμο. Λίγα μέτρα πιο κάτω είδα ένα κουλουριασμένο κουφάρι με διάφορα φύκια. Αρχικά το αγνόησα αλλά μετά μια δυσάρεστη σκέψη πέρασε από το μυαλό μου. Έτρεξα εκεί και άρχισα να καθαρίζω τα φύκια. Σιγά σιγά άρχισε να εμφανίζεται μια ανθρώπινη φιγούρα ξαπλωμένη μπρούμυτα. Ήταν ακόμη πολύ βρεγμένη άρα πρέπει η θάλασσα να την είχε ξεβράσει όχι πολλή ώρα πριν, αφου αλλιώς θα είχε στεγνώσει απο την ζέστη. Όσο ξεσκέπαζα το γυναικείο σώμα με τα ξανθά μαλλιά τόσο πιο πολύ η καρδιά μου χτυπούσε δυνατά. Ήξερα πως ήταν η Μάγια. Την γύρισα ανάσκελα. Ήταν αναίσθητη. Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να βάλω το αυτί μου στο στήθος της. Η καρδιά της χτυπούσε ακόμη.
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 21:54:39

‘Μάγια!!!!ξύπνα σε παρακαλώ πρέπει να φύγουμε από εδώ! Ξυπνα σε παρακαλώ!!’ της φώναζα καθώς την ταρακουνούσα. Η Μάγια άνοιξε τα μάτια της πετάχτηκε και άρχισε να βήχει.
‘ τι έγινε?’ είπε καθώς σκούπιζε τα νερά από το πρόσωπό της.
‘ πολλά! Φαίνεται πως με κάποιο τρόπο βρισκόμαστε στο παρελθόν! Βρήκα την μητέρα μου!! Είναι όμως ακόμα μαριν…εγω δεν έχω γεννηθεί και ο yahiko είναι ακόμα μωρό..θα στα εξιγήσω όλα αφού ξεμπερδέψουμε απο αυτή την ιστορια!’ της είπα με αγωνία . πάγωσα. Αφού τα πράγματα ήταν έτσι… σήμαινε  πως ο kenshin ήταν ακόμη ζωντανός…. έπερε να τον δω… ήμουν όμως έτοιμη να τα ρισκάρω όλα για να δω τον νεκρό έρωτα της ζωής μου μωρό?!
Τότε ξαφνικά μία φωνή μου διέκοψε τις σκέψεις.
‘ την βρήκα, εδώ είναι!!!’
κοίταξα να δω από πού ερχόταν αυτή η ανδρική φωνή. Είδα όχι πολύ μακριά από εδώ μια σκιά.  Μα πώς με είχαν βρει??!! Η μία σκιά είχε γίνει 4 και πλησίαζαν. Τώρα όμως δεν μπορούσα να τρέξω. Είχα την Μάγια τραυματισμένη. Έπρεπε να την προστατέψω
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 21:55:19

Έτσι σηκώθηκα όρθια και κούνησα δεξιά και αριστερά τον λαιμό μου ώστε να κάνει κρακ, μετά τράβηξα το κατάνα και το καιρόσουκι φλέιλ μου έτοιμη για μάχη. Οι σκιές τώρα είχαν γίνει ανδρικές σιλουέτες που γινόταν διακριτό σχεδόν το πρόσωπό τους και τα ρουχα τους. Καλα το είχα σκεφτεί. Μαρίνες. Με πλησίασαν ακόμα πιο πολύ , τόσο που εγώ μπήκα προστατευτικά μπροστά από την εξουθενωμένη Μάγια.
παραδώσου και δεν θα πειράξουμε την φίλη σου!’ είπε ο ένας. Εγώ όμως δεν του απάντησα. Ένα πράγμα ήταν αυτό που μπορούσα και ήξερα να κάνω. Με μία κραυγή όρμησα ανάμεσα στους τέσσερις μαρίνες. Ο ένας τράβηξε το κατάνα του και με αποκεφάλισε χωρίς κανένα αποτέλεσμα όμως αφου το σώμα μου συνέχισε να πολεμά καθώς ενώνονταν και πάλι με το κεφάλι μου. Έστριψα το σώμα μου και το φλειλ του θρυμμάτισε τα πλευρά
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 21:56:17

Ένας άλλος μαρίν τράβηξε το όπλο του και ήταν έτοιμος να με πυροβολήσει, αλλά εγώ που εκείνη την στιγμή έσφαζα τον δεύτερο μαρίν άφησα το κατάνα μου στο στήθος του, τράβηξα το νταγκεράκι από την ζαρτιέρα μου και το πέταξα στον τρίτο μαριν που με σημάδευε πετυχαίνοντας τον στον θυρεοειδή αδένα. Τότε ένιωσα έναν πόνο στο μπούτι μου. Κοίταξα προς το μέρος του τέταρτου μαρίν. Εκείνος με είχε πυροβολήσει αλλά εγώ έβλεπα τον φόβο στο βλέμμα του. Απέκοψα το σώμα μου από την μέση και πάνω αφήνοντας τα πόδια μου σωριασμένα στην άμμο, και κινήθηκα προς ον νεκρο με το κατάνα στο στήθος, αφου το μάζεψα συνέχισα να κοιτάω τον τέταρτο μαριν όπου ήταν έτοιμος να με ξαναπυροβολήσει. Εγώ έστειλα το χέρι μου με το κατάνα κατά πάνω το κάνοντάς το να σταματήσει ακριβώς μπροστά στο μέτωπο του. Ναι σκόπευα να τον σκοτώσω αλλά μία φωνή με σταμάτησε:
‘ μην τον σκοτώσεις!!! Άφησέ τον!!! Έλα σε εμένα!!’ φώναξε η φωνή. Σταμάτησα γιατί ήξερα ποιος ήταν. Ήταν η μητέρα μου.
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 21:58:37

Φύγε….δεν θέλω να σου κάνω κακό..’’ της είπα. Το πόδι μου πονούσε παρόλο που δε ήταν ενωμένο με το σώμα μου. Εγώ μάζεψα το χέρι μου με το κατάνα και επέστρεψα στο σώμα μου. Με όλες μου τις δυνάμεις προσπάθησα να σταθώ όρθια. Δεν ήθελα να φανώ αδύναμη μπροστά στην μητέρα μου.
‘δεν μπορώ να σε αφήσω μετά από αυτό που έκανες! Παραδώσου αλλιώς θα σε πολεμήσω εγώ!!! ‘Είπε η μητέρα μου και άφησε το καιρόσουκι φλέιλ της να ξεχυθεί από το χέρι της δείχνοντάς μου την απειλή. εγώ έσφιξα το δικό μου πιο δυνατά. Ήταν ακριβώς το ίδιο όπλο που εκείνη είχε αφήσει τότε για μένα. Εκείνη με πλησίασε με το πιο θυμωμένο βλέμμα, αλλά όταν έφτασε ελάχιστα μέτρα μακριά μου μαλάκωσε και με κοίταξε όλο απορία.
‘ το όπλο που κρατάς…’ ψέλλισε. ‘ που το βρήκες?!!!!’ τώρα ούρλιαζε. Δεν ήξερα τι να της πω.
‘ μου το έδωσε η μητέρα μου..’ απάντησα εγώ
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 22:01:58

Εκείνη ήρθε ακόμα πιο κοντά μου και μου άρπαξε το χέρι. Έβαλε τις λαβές των όπλων μας δίπλα δίπλα. Αυτό που αντίκρισε την έκανε να μείνει έκθαμπη.
δεν είναι δυνατόν να είναι ίδια….μόνη μου το σφυρηλάτησα!!!’ είπε και τώρα το πρόσωπο γεμάτο απορία με κοίταξε αναζητώντας περισσότερες εξηγήσεις… εξηγήσεις που δεν είχα!
δεν ξέρω πως έγινε αλλά είναι σαν να βρίσκομαι 24 χρόνια πίσω! Εσύ …εσύ είσαι η μητέρα μου! Μόνο λίγο πιο νέα. Ο κενσίν..ήταν ένας από τους αγαπημένους μου φίλους και μιας και είχα βρεθεί πίσω στην πόλη ήθελα απλά να βγω μαζί του αλλά μου είπαν πως ήταν μωρό. Ξερω πως δεν θα με πιστέψει θα σκεφτείς πως είμαι τρελή. Όμως αυτή είναι η αλήθεια. Ήμουν στον δρόμο για την Grand line για να έρθω να σε σώσω από αυτούς που σε κρατούσαν αλλά συναντήσαμε με την μέιτ μου την Μάγια έναν περίεργο άνδρα και κάτι έκανε και μετά το μόνο που θυμάμαι είναι ένα κύμα να μας καταπίνει. Μετά ξύπνησα εδώ. Στην πραγματικότητα είμαι μια κακόφημη πειρατής ονόματι ‘’Dark Assassin’’ Sakura αλλά το πραγματικό μου όνομα είναι Sakura Amaya…Amaya όπως την γιαγιά μου την μητέρα σου! Δεν σου ζητώ να με πιστέψεις απλά βοήθησέ με να φύγω. Θα ήθελα να σου δώσω πολλές συμβουλές για το μέλλον σου αλλά κατάλαβα πως δεν πρέπει να αλλάξω την ροή των γεγονότων!’ της είπα εγώ ενώ έκλαιγα.
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 22:06:40

Εκείνη έίχε μείνει άναυδη  δεν ήξερε τι να πιστέψει και με το δίκιο της. Πέρασαν λίγα λεπτά σιγής.
είσαι η μελλοντική κόρη μου? Και είσαι πειρατής? Αυτό είναι τρελό..’’ είπε εκεινη καθώς με πλησίασε. Τότε εγώ τράβηξα το ασημένιο μενταγιον σε σχήμα καρδιάς που φορούσα και της το έδειξα. Το άνοιξα και είδε την φωτογραφία της μέσα σε αυτό.
εσύ το είχες αφήσει για εμένα! Είχες την φωτογραφία της μητέρας σου μέσα αλλά εγώ το άλλαξα και έβαλα την δική σου! ‘Της είπα και εκείνη έβγαλε το ολόιδιο μενταγιόν της μέσα από το πουκάμισο.. Mε κοίταζε με ένα βλέμμα γεμάτο αγονία δεν ήξερε τι να σκεφτεί τι να πιστέψει. λογικό….
‘υπάρχει ένα μικρό σκάφος λίγο πιο κάτω . πάρε τα κλειδιά. Δεν ξέρω αν αυτά που μου λες είναι αλήθεια αλλά δεν θέλω να το ρισκάρω.’’ Είπε και μου πέταξε τα κλειδιά. Εγώ άρπαξα την μάγηια η οποία τώρα είχε σηκωθεί και είχε μαζέψει το ντάγκερ μου από το πτώμα και αρχίσαμε να τρέχουμε προς το λευκό σκάφος που υπήρχε αραγμένο στα νερά πιο κάτω.
Back to top Go down
Elé Blackheart

Elé Blackheart


Posts : 72
Join date : 2013-02-17
Age : 30

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeTue 16 Jul - 22:09:23

Περίμενε!!’’ φώναξε η μαρινε και εγώ γύρισα προς τα εκεί.
‘ πως ήξερες την κρυψώνα με την στοά?? ‘’ ρώτησε λες και έψαχνε κάποια επιβεβαίωση.
το οικογενειακό μας μυστικό ….’’ Της απάντησα εγώ και εκείνη χαμογέλασε, δεν ήξερα αν με είχε πιστέψει πάντως τα στοιχεία δεν την άφηναν  να κάνει και αλλιώς.
’θα σε ξαναδώ?΄με ρώτησε και εγώ της χαμογέλασα.
στο υποσχομαι!!!’ της φώναξα και τρέξαμε προς το σκάφος. μπήκαμε μέσα στα γρήγορα και έβαλα μπροστά. Αυτή η γυναίκα-η μητέρα μου- μας είχε βοηθήσει , με είχε εμπιστευτεί με είχε πιστέψει. Για εκείνη την στιγμή ένιωσα μέσα μου την μεγαλύτερη αγαλλίαση.

Κάποιες φορές ίσως θα ήταν καλό να εμπιστευόμαστε κάποιους ανθρώπους μόνο από το ένστικτό μας. Αν αυτό κάνει λάθος τότε θα το πληρώσουμε, αν όμως βγει σωστό θα ίσως κερδίσουμε κάποιο από τα σημαντικότερα πράγματα στην ζωή μας : φιλία , αγάπη, ειλικρίνεια.


ΤΕΛΟΣ
Back to top Go down
FonikoKriari

FonikoKriari


Posts : 251
Join date : 2013-03-19
Age : 29
Location : Nerdia

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeFri 19 Jul - 12:00:25

Χαρακτήρας: Sakura (Elé Blackheart)
ΧΡ: 15
Belli: 63.000/75.000
Αιτιολόγηση: Σε αντίθεση με το πρώτο μέρος, αυτό δεν με κέρδισε. Η αρχή της ιστορίας ήταν κάπως κουραστική μπορώ να πω. Η περιγραφή μάχης ήταν καλή, αν και θα μπορούσες να γίνεις πιο περιγραφική. Μου φαίνεται λίγο περίεργο το γεγονός ότι δεν συγκρούστηκες καθόλου με την μητέρα σου, επειδή είχες το ίδιο όπλο με εκείνη... Στην τελική θα μπορούσε να το είχε κατασκευάσει και κάποιος άλλος με όμοιο τρόπο, ο κόσμος είναι μεγάλος. Τέλος, αυτό που με κατέστρεψε, αναφέρεις στα τελευταία post ένα μικρό σκάφος, που το έβαλες μπροστά με κλειδιά... Άντε να δεχτώ ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα μιας και έχει φτιάξει κάτι αντίστοιχο (την μικρή Going Merry) ο Franky, αλλά βρήκες κάτι τέτοιο λίγο καιρό πριν την εκτέλεση του Gol D. Roger και μάλιστα στην East Blue!;

Περίμενα να πάρεις τον "κακό" δρόμο και να ξεκινήσεις μια περιπέτεια για να καταστρέψεις το μέλλον, αλλά okay. Sad 
Back to top Go down
DreamAdmin
Administrator - Founder
DreamAdmin


Posts : 692
Join date : 2012-10-13
Age : 36
Location : Χαϊδάρι

[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitimeFri 2 Aug - 15:57:50

Η βαθμολογία ελέγχθηκε και εγκρίνεται.
Back to top Go down
https://onepiecedream.rpg-board.net
Sponsored content





[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Empty
PostSubject: Re: [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]   [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts] Icon_minitime

Back to top Go down
 
[18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?:The truth(part2)[shells town][15 posts]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [18+V] παιχνίδια του μυαλού ή μια άλλη πραγματικότητα?(part 1)[shells town][12posts]
» [18+] Risk (17 posts)
» [18+] Απόκληρος... (9 posts)
» [18+] Ανεπιθύμητος παντού (14 posts)
» [18+ V] Παίζοντας με την τύχη (16 posts)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
.::OnePieceDream::. :: Κουμπί Nami :: Ο χάρτης του One Piece :: Ο κόσμος του One Piece :: East Blue :: East Blue Map :: Shells Town-
Jump to: